Kraków to miasto dwóch wyższych uczelni technicznych – Akademii  Górniczo – Hutniczej i Politechniki Krakowskiej. Studenckie Koło SEP nr 19 przy AGH gościło w dniach 25-26 lutego studentów z całego kraju na zebraniu Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP. Oddział Łódzki reprezentowała dwuosobowa delegacja członków Studenckiego Koła SEP im. prof. M. Jabłońskiego w składzie: Marcin Rybicki (przewodniczący SRK SEP) i Mateusz Ostrycharz.

Pierwszego dnia odbyło się zebranie poświęcone bieżącej działalności studenckich kół SEP. Jednym z głównych punktów w planie zebrania była informacja na temat wydarzeń organizowanych przez koła:

• III Forum Pracodawców – SK SEP im. prof. M. Jabłońskiego przy Politechnice Łódzkiej;
  • II Sympozjum ,,Młodzi. Technika. Przemysł’’ – AK SEP przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie;
  • Young Engineers Summit – SK SEP przy Politechnice Gdańskiej;
  • III Forum Pracodawców – SK SEP przy Politechnice Białostockiej.

Kol. Mateusz Ostrycharz zaprezentował założenia III Forum Pracodawców, które odbędzie się 30. marca br. na Wydziale EEIA Politechniki Łódzkiej, oraz XIV edycji Wojewódzkich Dni Młodego Elektryka. Kol. Aleksandra Nawrocka i Łukasz Mackiewicz przedstawili program II Sympozjum ,,Młodzi. Technika. Przemysł’’, które odbędzie się w dniach 9-11 marca br. na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie. Koledzy z Oddziału Gdańskiego poinformowali o konferencji ,,Young Engineers Summit’’, którą zaplanowano w dniach 21-22 kwietnia na Politechnice Gdańskiej. Kol. Bartłomiej Żywolewski i Kamil Tymiński (Studenckie Koło SEP przy Politechnice Białostockiej) zaprosili uczestników spotkania na III Forum Pracodawców na Politechnice Białostockiej, które odbędzie się 27 kwietnia br. Hasłem przewodnim wydarzenia jest ,,Młody inżynier przyszłością Podlasia’’. Członkowie pozostałych kół również poinformowali o swoich inicjatywach i wydarzeniach, które planują na I połowę 2017 roku. Kol. Michał Lech i Mateusz Klain (AK SEP przy Politechnice Lubelskiej) przedstawili ciekawą inicjatywę, jaką jest konferencja techniczna dla seniorów – członków Stowarzyszenia. Wydarzenie ma na celu przedstawienie emerytowanym członkom SEP najnowszych tendencji i rozwiązań technicznych z dziedziny elektrotechniki.

Drugim głównym punktem było przedstawienie kandydatur Oddziału Szczecińskiego (kol. A. Nawrocka i Ł. Mackiewicz) i Oddziału Białostockiego (kol. B. Żywolewski i K. Tymiński) na organizację XIX Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka. Delegaci z obu oddziałów przedstawili wstępny plan wydarzenia, tematy przewodnie i tematykę szkoleń. W tajnym głosowaniu wygrała zdecydowaną większością kandydatura Oddziału Białostockiego otrzymując jednocześnie rekomendację Studenckiej Rady Koordynacyjnej.

W dalszej części zebrania kol. Barbara Urbaniak z Oddziału Poznańskiego zaprezentowała zgromadzonym nową stronę internetową Studenckiej Rady Koordynacyjnej. Na stronie www.srk.sep.com.pl będą publikowane informacje o wydarzeniach organizowanych przez studenckie koła SEP z całej Polski, informacje o kołach i SRK SEP. Organizator zebrania, kol. Maciej Burnus, poruszył sprawę promocji strony ,,Młody Elektryk’’ na Facebooku, która powstała po poprzednim zebraniu SRK SEP. Koła zostały poproszone o promocję strony na swoich wydziałach i nadsyłanie materiałów do publikacji na stronie. Przewodniczący SRK SEP, kol. M. Rybicki, poruszył sprawę programu ,,Akademii Młodego Lidera’’ i zaproponował zmiany w programie, które zostały jednogłośnie zaakceptowane i zostaną przedstawione Zarządowi Głównemu SEP. Ustalono także, że następne zebranie Rady odbędzie się podczas konferencji YES w Gdańsku.

Wieczorem odbyła się kolacja, podczas której w mniej oficjalnej atmosferze odbył się szereg dyskusji. Była to także okazja do integracji i nawiązania kontaktów ze studentami z innych miast z całej Polski. Mogliśmy wymienić się doświadczeniami i dopytać o szczegóły wydarzeń organizowanych przez koła z innych uczelni.

Drugiego dnia odbyło się zebranie sprawozdawcze z działalności kół w roku 2016. Kol. M. Ostrycharz przedstawił działalność Studenckiego Koła SEP im. prof. M. Jabłońskiego. Wydarzenia organizowane przez nasze koło zostały zaadaptowane przez inne koła  – na bazie naszych pomysłów powstały Wrocławskie Dni Młodego Elektryka i Forum Pracodawców w Białymstoku. Tegoroczne sprawozdania dla nas i innych kół stały się inspiracją do przeprowadzenia nowych szkoleń, warsztatów i wydarzeń.

Po zakończeniu II części zebrania członkowie kół udali się na bulwary nadwiślańskie, gdzie rozpoczęło się zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu i Starego Miasta z przewodnikiem.

Zarząd Studenckiego Koła SEP im prof. M. Jabłońskiego składa podziękowania Oddziałowi Łódzkiemu SEP za udzielenie wsparcia finansowego, bez którego udział w zebraniu SRK SEP nie byłby możliwy.

Uczestnicy SRK