Breadcrumbs

            W dniach 2-3 grudnia 2017r. odbyła się druga edycja szkolenia z kosztorysowania w programie Norma Pro na poziomie podstawowym, zorganizowana przez Studenckie Koło SEP im. prof. Michała Jabłońskiego przy Politechnice Łódzkiej.

Po sukcesie pierwszej edycji we wrześniu, kolejne osoby zainteresowane były wzięciem udziału w tym szkoleniu. W grudniowej edycji udział wzięło 9 osób, w tym 5 z SK SEP. Szkolenie odbyło się w łódzkim Domu Technika.

            Program szkolenia obejmował:

- wprowadzenie w kosztorysowanie;

- wprowadzenie do programu Norma Pro;

- ćwiczenia praktyczne.

            Szkolenie prowadziła p. Małgorzata Siemienowicz – Książek - przedstawicielka firmy PartnerSoft. Na podanym przez prowadzącą przykładzie mogliśmy zapoznać się z funkcjonowaniem programu Norma Pro, zobaczyć obszerną bazę KNR i KNNR programu Ponadto w trakcie ćwiczeń skosztorysowaliśmy jeden projekt. Szkolenie trwało około szesnastu godzin, podczas których uczestnicy zadawali dużo pytań. Prowadząca prezentowała bardzo fachową wiedzę i cierpliwie odpowiedziała na wszystkie powstałe wątpliwości. Dostaliśmy również kontakt do p. Małgorzaty, na który mogliśmy przesłać dodatkowe pytania, które mogłyby powstać już po zakończeniu szkolenia.

            Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe, przykładowy projekt, instrukcję obsługi w programie oraz wersję edukacyjną programu Norma Pro do dalszego ćwiczenia kosztorysowania już we własnym zakresie. W ramach współpracy z firmą PartnerSoft dostaliśmy informację o możliwości dodatkowego nieodpłatnego szkolenia z programu Norma Expert, które odbędzie się dla wszystkich uczestników obu edycji w najbliższym czasie

            Uczestnicy byli bardzo zadowoleniu zarówno z organizacji, jak i z treści merytorycznej szkolenia. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu przydatnych rzeczy z zakresu kosztorysowania, jak i samej elektroenergetyki. Wiedzę tę z pewnością wykorzystamy na studiach oraz w pracy. Opinie uczestników pozwalają sądzić, że organizowanie tego typu szkoleń jest bardzo dobrym pomysłem. Przy dalszym zainteresowaniu będzie możliwa kolejna edycja szkolenia z Normy Pro.

            Studenckie Koło SEP im. prof. Michała Jabłońskiego składa serdeczne podziękowania Oddziałowi Łódzkiemu SEP za udostępnienie sali, w której mogło odbyć się szkolenie.

 

Jakub Pęciak

Bartłomiej Śmiechowicz